Sztuka powlekania materiałów złożonych

Materiały złożone (kompozytowe) zdobywają coraz większą popularność w wielu różnorodnych zastosowaniach, w tym również w branży okienniczej. W tej ostatniej najważniejszymi materiałami są tworzywa sztuczne wzmacniane włóknem szklanym (GRP) oraz m.in. kompozyty polimerowo-drzewne, melamina i PCW. 

Tworzywa GRP są lżejsze od aluminium nawet o jedną trzecią, ale mimo niewielkiej wagi zachowują dużą wytrzymałość i sztywność. GRP cechuje się odpornością na rdzę i oddziaływanie pogody (w zależności od składu), nie przewodzi prądu i słabo przenosi ciepło. Te cechy sprawiają, że materiały złożone są wyjątkowo przydatne w budowie okien szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę coraz surowsze wymagania wydajności energetycznej dla budynków. 

Firma Teknos prowadzi sprzedaż szerokiej gamy produktów, z których wiele nadaje się do powlekania materiałów złożonych. Wiemy, że dobór najlepszej powłoki i sposobu obróbki do danego materiału złożonego bywa jednak nie lada wyzwaniem. Dlatego Teknos, opierając się na latach doświadczenia w pracy z substancjami powlekającymi, zapewnia klientom pomoc również przy doborze powłok do materiałów złożonych.

 

Dowiedz się więcej